Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Rodzaje dyskryminacji w pracy

uadwokata

u Adwokata

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Interesuję się szczególnie prawem pracy

Opis bloga

U Adwokata - blog internetowy prawnika

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 48365 osób

Rodzaje dyskryminacji w pracy

Jestem pewien, iż często natknąłeś się na przejaw nietolerancji w miejscu pracy w ciągu swojej kariery zawodowej. Tutaj, w naszym kraju takie działania są nielegalne i na pewno każdy kraj ma takie same zasady.

Oto skrótowa ewidencja rodzajów dyskryminacji w miejscu pracy:

Nietolerancja rasowa

Dzieje się tak, kiedy pracownicy bądź nawet dyrektorzy i menedżerowie traktują osoby innej rasy na sposób niesprawiedliwy. Oni ich nie szanują a to wpływa na to jak są traktowani.

Nietolerancja płciowa

Dzieje się tak, kiedy pracodawca między innymi okazuje więcej szacunku pracownikom płci męskiej. Takie nierówne traktowanie trwa już od wielu lat. Niektórzy ludzie uważają, że faceci są lepsi we wszystkim co czynią. To nie jest prawda. Kobiety mogą robić te same zadania w podobny sposób jak mężczyźni, na tym samym poziomie.

Nietolerancja ze względu na narodowość i język

Dzieje się tak, gdy pracownik jest inaczej traktowany poprzez swoje pochodzenie. Wyobraź sobie, iż narodziłeś się w Czechach a na rozmowie kwalifikacyjnej słyszysz, iż nie mogą Cię zatrudnić przez Twój akcent.

Dyskryminacja ze względu na religię

Dzieje się tak, gdy pracownik jest niesprawiedliwie traktowany jedynie przez odmienną religię.

Dyskryminacja zważywszy na orientację seksualną

Z tym rodzajem nietolerancji mamy do czynienia, gdy ktoś jest niedobrze traktowany poprzez swoje upodobania seksualne. Pracodawca może nie zatrudnić kogoś albo nawet zwolnić jedynie dlatego, iż ta osoba jest homoseksualistą.

To jedynie kilka z wielu rodzajów nietolerancji w miejscu pracy. Każdy przejaw nierównego traktowania jest niezgodny z prawem, konieczna jest pomoc prawnika - adwokat Wrocław to fachowiec zajmujący się prawem pracy.


Głosuj (0)
00:34:17 26/03/2016 [Powrót] Komentuj