Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Prawo pracy – bezprzyczynowe zwolnienie

uadwokata

u Adwokata

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Interesuję się szczególnie prawem pracy

Opis bloga

U Adwokata - blog internetowy prawnika

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 48365 osób

Prawo pracy – bezprzyczynowe zwolnienie

Jeżeli pozostałeś zwolniony w bezprawny sposób możesz zastanowić się na tym, czy aby nie było to nieprzepisowe zwolnienie. Co to oznacza dla Ciebie? Nieprzepisowe zwolnienie z pracy jest terminem prawnym użytkowanym przez adwokatów do opisania okoliczności, w których pracodawca zwalnia zatrudnionego z pogwałceniem umowy o pracę. Częstym przypadkiem nieprzepisowego zwolnienia jest sytuacja, kiedy pracownik jest zwolniony bez wynagrodzenia za okres wypowiedzenia. Pierwszym etapem jest przeszukanie umowy o pracę, żeby zobaczyć jaki jest okres wypowiedzenia i jak wyglądają procedury zwalniania zatrudnionych.

Roszczenie o nieprzepisowe zwolnienie może być wniesione do sądu. Odszkodowanie jakie dostaniemy zależeć będzie od naruszonych praw przez pracodawcę. Jeżeli jest to zwyczajne niezapłacenie za okres wypowiedzenia, będzie on przymuszony do wykonania stosownej wpłaty. W rezultacie żądane sumy są stosunkowo niskie – chyba, że okres wypowiedzenia jest dłuższy niż miesiąc.

To jeden z serii wpisów odnośnie kłopotów z zakresu prawa pracy. Ażeby poznać więcej informacji łączących się z nieuzasadnionym zwolnieniem śledź następne wpisy z cyklu adwokat prawo Wrocław. Poznasz najlepsze wskazówki tyczące się Twoich praw w miejscu pracy.


Głosuj (0)
00:35:13 26/03/2016 [Powrót] Komentuj