Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Bezprzyczynowe zwolnienie? Co zrobić?

uadwokata

u Adwokata

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Interesuję się szczególnie prawem pracy

Opis bloga

U Adwokata - blog internetowy prawnika

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 48365 osób

Bezprzyczynowe zwolnienie? Co zrobić?

Jeśli sądzisz, że zostałeś niesprawiedliwie zwolniony przez pracodawcę, rozsądnie będzie spróbować odwołać się od tej decyzji. Jeżeli odwołanie nie przyniesie efektów równie dobrze będzie złożyć pozew do sądu.

Przed złożeniem formalnej skargi przeciwko pracodawcy o niesprawiedliwe zwolnienie należy w pierwszej kolejności spróbować rozwiązać powody swojej dymisji. Rozwiązać kłopoty można za pośrednictwem arbitrażu – przedstawiciel będzie dążył do pogodzenia stron. Kluczowe jest to, by zachować kopie wszystkich pism wysłanych bądź odebranych podczas spotkań i dyskusji.

Jeżeli jednakże uda się osiągnąć z pracodawcą kompromis i nie zdecyduje się on na Twoje zwolnienie wówczas nie dopuszcza się już składania skargi w sądzie.

W przypadku nieuczciwego zwolnienia jesteś uprawniony do wniesienia roszczenia jak najprędzej od otrzymania wypowiedzenia umowy o pracę. To do Ciebie należeć będzie obowiązek zademonstrowania dowodów stanowiących o bezprzyczynowym zwolnieniu. Jeśli sąd zgodzi się, że zostałeś potraktowany niesprawiedliwie wówczas zostanie Ci przyznane odszkodowanie lub w niektórych przypadkach możliwość powrotu do poprzedniej pracy.

Odszkodowanie będzie prowadziło do wypłacenie zaległego uposażenia za okres wypowiedzenia jaki stanowi umowa o pracę. Więcej wiadomości o prawie pracy znajdziesz na: prawnik Wrocław prawo.


Głosuj (0)
00:37:16 26/03/2016 [Powrót] Komentuj