Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Nietolerancja zważywszy na wiarę w miejscu pracy

uadwokata

u Adwokata

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Interesuję się szczególnie prawem pracy

Opis bloga

U Adwokata - blog internetowy prawnika

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 48365 osób

Nietolerancja zważywszy na wiarę w miejscu pracy

Nietolerancja pozostaje jednym z największych kłopotów wśród pracowników w naszym kraju. Mimo iż nietolerancja biorąc pod uwagę religię i inne czynniki została zdelegalizowana, to wciąż zdarzaj się nazbyt często. Jeżeli masz do czynienia z dyskryminacją zważywszy na własne przekonania wyznaniowe, wiek, rasę lub inne czynniki możesz mieć prawo do odszkodowania.

Swoboda religijna jest jednym z podstawowych praw zastrzeżonych wszystkim obywatelom. Jesteśmy wolni aby realizować prywatną duchowość, samodzielnie bądź we wspólnocie. Niestety nie każdy jest tolerancyjny. Wspólnie z cechami indywidualnymi jak płeć i pochodzenie, religia jest jedną z kategorii ochranianych poprzez prawo.

Dyskryminacja może przytrafić się wszędzie i przybierać różne formy. Niektórzy ludzie mylnie uważają, że odnosi się tylko osób z mniejszości etnicznej – z nierównym traktowaniem może spotkać się każdy.

W miejscu pracy nietolerancja przybiera postać wybiórczego zatrudniania i zwalniania. Jest to niezgodne z prawem aby zwolnic kogoś przez odmienne wyznanie. Nietolerancja może być bardziej subtelna, jak np. odmowa szkoleń.

Jeśli na skutek swoich przekonań wyznaniowych masz do czynienia z nietolerancją w miejscu pracy, masz prawo stanąć w obronie własnych praw. Poszukując pomocy u prawnika, jak prawnik Wrocław, można podać pracodawców do sądu o ich podejrzane praktyki. Jeśli wygrasz rozprawę będziesz miał szanse na kompensatę.


Głosuj (0)
00:38:57 26/03/2016 [Powrót] Komentuj