Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Warunki pracy – kiedyś i dziś

uadwokata

u Adwokata

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Interesuję się szczególnie prawem pracy

Opis bloga

U Adwokata - blog internetowy prawnika

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 48365 osób

Warunki pracy – kiedyś i dziś

Pracownicy mają prawo do bezpiecznego otoczenia pracy. Jednakże nie tak dawno temu, ustawy dotyczące warunków pracy były nieodpowiednie. Zatrudnieni w początku XX wieku musieli zmagać się z warunkami, które dzisiaj byłyby nie do zniesienia. Od tego czasu pracownicy otrzymali zdrowsze, bezpieczniejsze warunki pracy a przepisy zostały zmienione w celu obrony ich praw.

Nie tak dawno temu warunki pracy w fabrykach czy zakładach produkcji były bardzo niebezpieczne. Instalacje przemysłowe nie zapewniały stosownego bezpieczeństwa i były niezwykle słabo utrzymywane. Robotnicy przemysłowi regularnie tracili palce lub całe kończyny wciągnięte do maszyn. Nie było regulacji dla atmosfery panującej w zakładzie, która niejednokrotnie była nadto gorąca z małą ilością tlenu. Oprócz groźnych maszyn, pomieszczenia sanitarne w fabrykach były też niezwykle niehigieniczne.

Z biegiem czasu pracownicy z powodzeniem walczyli o zmianę warunków pracy. To była długa batalia, ale dzięki niej dzisiaj istnieją przepisy mające na celu opiekę pracowników przed niezdrowymi warunkami pracy. Właściwe ograny rządowe monitorują bezpieczeństwo i ochronę dobrego samopoczucia zatrudnionych.

Nałożone są ograniczenia na takie rzeczy jak trujące chemikalia. Przepisy wymagają pewnych rodzai odzieży zabezpieczającej jak kaski, gogle czy płaszcze laboratoryjne w niektórych środowiskach. Organizacje zapewniają, iż procesy są bezpieczne a pracownicy dostają słuszne szkolenia.

Chociaż gospodarka stopniowo oddala się od produkcji i przemysłu ciężkiego, kluczowe linie wytwórcze muszą być często dozorowane i utrzymywane w wysokich kanonach bezpieczeństwa i higieny. Niestety to nie powstrzymuje niektórych pracodawców do lekceważenia przepisów i higieny pracy. Jeśli Ty, albo ktoś z Twojej rodziny wykonuje zawód w niebezpiecznych warunkach masz prawo do podjęcia właściwych kroków przeciwko pracodawcy, pomóc może adwokat Wrocław prawo.


Głosuj (0)
00:40:02 26/03/2016 [Powrót] Komentuj